Razem (brutto): 0,00 zł

Kosiarki spalinowe linii MASTER CLASS (GMC) to wytrzymałe i pełne sportowego wigoru maszyny. Wszystkie 6 modeli z serii MASTER CLASS ma stalową obudowę i charakteryzuje się mechanizmem tnącym typu “4 cutting device”, który oprócz zbierania do kosza obsługuje tryb rozdrabniania i umożliwia wyrzut boczny. Aby z niego skorzystać wystarczy otworzyć tunel boczny i wsunąć deflektor wyrzucający trawę. Tryb rozdrabniania jest szczególnie ważny w przypadku korzystania z kosiarki w miejscu gdzie ma konieczności zbierania skoszonej trawy. Jest ona cięta na drobne elementy i równomiernie rozrzucana po trawniku gdzie po rozłożeniu stanowi doskonały nawóz naturalny zasilający murawę w składniki odżywcze.

Maszyny wyposażone są w duże koła: 200 mm – koła przednie i 280 mm – koła tylne. Taka konfiguracja gwarantuje większą płynność jazdy na nierównych terenach, lepszą zwrotność i łatwiejsze manewrowanie maszyną.

W urządzeniach zastosowano szereg dodatkowych rozwiązań, które wpływają na komfort pracy. Ergonomiczna dźwignia hamulca silnika i napędu wykonana z tworzywa sztucznego zapewnia niezmiennie pewny i wygodny chwyt. Centralna dźwignia regulacji wysokości cięcia pozwala na szybkie dostosowanie wysokości cięcia w zakresie 5 pozycji (od 28 do 75 mm). 

Kosiarki wyposażone zostały w silniki spełniające wymagania normy emisji spalin Euro 5, która określa maksymalną dopuszczalną emisję spalin, ograniczając negatywny wpływ maszyn na środowisko. Zastosowanie automatycznego ssania ułatwia uruchomienie "zimnej" maszyny oraz znacząco wpływa na utrzymanie właściwego składu mieszanki paliwowo-powietrznej, ograniczając zanieczyszczenie środowiska niespalonymi węglowodorami.

Zaletą maszyn jest duży kosz o pojemności 70 litrów, który wyposażono we wskaźnik napełnienia. Jego górną część wykonano z trwałego tworzywa, zaś dolną z wytrzymałej tkaniny zatrzymującej drobne ścinki trawy. Kanał wyrzutowy o dużej powierzchni przekroju umożliwia optymalne wypełnienie kosza. Natomiast dzięki zaślepce kanału w łatwy sposób można przestawić maszynę na tryb mielenia, czyli najbardziej ekologiczny i efektywny sposób pozbywania się pokosu. Profilowany nóż wykonany z wysokogatunkowej stali gwarantuje właściwą jakość cięcia, zarówno podczas pracy w trybie rozdrabniania jak i wyrzutu bocznego oraz zbierania pokosu do kosza.

Najwyższą jakość i niezawodność kosiarek spalinowych Oleo-Mac potwierdza 5-letni okres gwarancji.