Razem (brutto): 0,00 zł
opis produktu

Stopień tłumienia: 31 dB
Poziom ochrony: 94 dB(A) - 105 dB(A)
Zagrożenia: Narażenie na długotrwały hałas

Nauszniki przeciwhałasowe Peltor Optime II wykorzystywane są w środowisku, w którym użytkownik jest szczególnie narażony na działanie hałasu. Poduszki nauszników wykonane zostały ze specjalnego materiału będącego połączeniem płynu i pianki dzięki czemu tłumią w maksymalnym stopniu również dźwięki o bardzo niskiej częstotliwości. Peltor Optime II zapewniają idealne dopasowanie i niewielki ucisk, co zapewnia maksymalną wygodę nawet w czasie długotrwałego użytkowania. Poduszki uszczelniające są wyposażone w kanaliki wentylacyjne i zostały pokryte miękką i higieniczną folią

 

Peltor Optime II – Korzyści stosowania:

  • Poduszki nauszników Peltor wykonane z miękkiego materiału i pianki zapewniają optymalne uszczelnienie i zmniejszenie nacisku na głowę.
  • Pierścienie uszczelniające są wyposażone w kanaliki wentylacyjne i zostały pokryte miękką i higieniczną folią.
  • Zapewniają średni poziom wytłumienia we wszystkich częstotliwościach równy 31 Db
  • Nauszniki Peltor wyposażone zostały w specjalne druty dociskowe, które zapewniają równomierne rozłożenie nacisku na głowę.

 

Nauszniki Peltor – zastosowanie:

  • Przemysł ogólny - Zgodnie z ustalonymi zasadami BHP, obowiązkiem każdego pracodawcy jest zadbanie o bezpieczeństwo w miejscu pracy. Konieczne jest więc zapewnienie odpowiedniego sprzętu ochrony słuchu w miejscach, gdzie hałas przekracza 80 dB(A).
  • Budownictwo - Wykonywanie prac budowlanych i wykończeniowych wiąże się z narażeniem na szkodliwe czynniki jakim jest hałas. Możemy mieć do czynienia z hałasem infradźwiękowym (np. działanie komputera, ruch uliczny) i hałasem ultradźwiękowym (np. maszyny pneumatyczne).
  • Rolnictwo -  Nauszniki Peltor doskonale sprawdza się w sektorze rolniczym, gdzie pracownicy narażeni są na ciągły hałas powodowany przez maszyny rolnicze. podstawową jednostką napędową, najczęściej wykorzystywaną w rolnictwie jest ciągnik rolniczy, maszyna ta jest głównym źródłem hałasu w środowisku rolnym. 
  • Lotnictwo - Lotnisko jest miejscem interferencji fal akustycznych o różnym pochodzeniu, a natężenie dźwięków sięga tam nawet ponad 110 dB. Przelot samolotu generuje hałas, który na ziemi ma 80 do 110 dB. Poziom emitowanego hałasu jest zależny od typu samolotu, jego masy oraz rodzaju silników Ochronniki słuchu to niezbędny element wyposażenia pracowników lotnisk, którzy wystawienie są na ciągłe ekspozycje hałasu.

czytaj więcej
Może zainteresują Cię podobne produkty...