Razem (brutto): 0,00 zł

Benzyna bezołowiowa 95 z dodatkiem 10% bioetanolu

W związku z wprowadzeniem do powszechnego obrotu benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej 95 z dodatkiem 10% bioetanolu  informujemy, że nasze silniki zarówno dwu, jak i czterosuwowe od wielu lat są przystosowane do zasilania tego typu paliwem. Z tego powodu nie ma konieczności przystosowania eksploatowanych dotąd urządzeń do zasalania nowym paliwem. W praktyce użytkownicy nie zauważą zmiany w pracy urządzeń zasilanych benzyną E10.

Jak zwykle, polecamy zapoznanie się z treścią instrukcji obsługi urządzeń w zakresie parametrów technicznych paliw, które można stosować do napędu poszczególnych modeli. Co istotne, nie ulega zmianie skład mieszanki benzyna/olej przeznaczonej do silników dwusuwowych. Prosimy o zwrócenie uwagi użytkownikom na zapisy instrukcji dotyczące prawidłowego przechowywania paliwa oraz zakresu obsługi codziennej, a w szczególności dbania o stan układu zasilania, oraz chłodzenia, co w przypadku stosowania benzyny E10 jest szczególnie istotne ze względu na podwyższoną temperaturę pracy silnika oraz higroskopijność tego rodzaju paliwa.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości nasz dział techniczny pomoże w ich rozwiązaniu. Zapraszamy do kontaktu: serwis@victus.pl