Razem (brutto): 0,00 zł
Pierwszym etapem było wyznaczenie rozmiaru oraz kształtu mojego przyszłego zbiornika wodnego. Można było użyć do tego wielu rzeczy, ja jednak myślę że wpadłem na najszybszy sposób. Kształt i rozmiar mojego oczka wyznaczyłem za pomocą żółtego piasku. Po wyznaczeniu wcześniej wspomnianego rozmiaru oraz kształtu oczka, zacząłem wykopywać dół, robiąc tzw. schodki.
Zdjęcie autorstwa Damiana Czyżewskiego
Następnym krokiem było wyłożenie całego zbiornika folią, która oczywiście miała na celu zapobiegnięcie „ubywania” wody, poprzez wsiąkanie jej w podłoże. Kolejno przystąpiłem do bardzo przyjemnego etapu dekorowania mojego oczka, które oczywiście powinno być tak udekorowane, aby odpowiadało gustom właściciela. Ja użyłem małych kamyczków dekoracyjnych do obsypania nimi „półek -  schodków” wokół oczka,  z kamieni piaskowych „domek dla rybek”. Do tego oczywiście żywa roślinność nadająca zbiornikowi wyjątkowego charakteru.
Zdjęcie autorstwa Damiana Czyżewskiego
Ostatnim krokiem było napełnienie oczka wodą oraz umieszczenie w nim wodoodpornych światełek świecących na różne kolory, które w nocy dają niesamowity efekt.
Zdjęcie autorstwa Damiana Czyżewskiego
W moim oczku umieściłem również pompkę wodną do  wypompowywania wody, gdy oczko będzie musiało zostać wyczyszczone. Swoje oczko czyszczę 2 lub 3 razy w roku. Wówczas woda wypompowywana jest prawie do samego końca, wszystkie rybki są wyłapywane i do czasu gdy oczko nie zostanie ponownie uzupełnione wodą, rybki wędrują do zastępczego zbiornika. Pozostała woda wypompowana jest w całości i całą zawartość zbiornika tymczasowo wyciągam i myję starannie moje oczko. Mam nadzieję, że mogłem pomóc i podpowiedzieć jak szybko i niewielkim nakładem pracy można samodzielnie wykonać efektowną dekorację ogrodu.