Razem (brutto): 0,00 zł

Pielęgnacja trawnika jest niezbędna jeśli chcemy cieszyć się jego pięknym, zielonym wyglądem. Jeśli chcemy, aby trawnik stał się wizytówką ogrodu musimy pamiętać, żeby systematycznie wykonywać szereg czynności, które zapewnią mu piękny wygląd przez wiele lat. Niesłuszna jest opinia, że trawnik wystarczy tylko zasiać, a potem raz na jakiś czas kosić. Efekt zaniechania zabiegów pielęgnacyjnych będzie szybko widoczny, ponieważ trawnik jest wbrew pozorom bardzo delikatną i wymagającą częścią naszej przydomowej roślinności. Jak zapewnić sobie idealny trawnik?

Podstawową czynnością jest regularne koszenie trawnika. Szeroki wybór kosiarek pozwala tak dobrać jej rodzaj, aby nie tylko odpowiadała ona posiadanej powierzchni trawnika, ale również własnym oczekiwaniom i upodobaniom.

Podstawową zasadą jest również dbałość o odpowiednią regenerację trawnika. Przy realizacji tego zadania nieoceniony będzie wertykulator. Dodatkowo dzięki wsparciu środków regenerujących oraz ochronnych, trawnik zyskuje lepsze warunki do wzrostu i wymaga mniej pracy włożonej w jego utrzymanie.