Razem (brutto): 0,00 zł

Trawnik jak każda roślinność, aby rosnąć, potrzebuje wody. Podlewanie trawnika choć wydaje się czynnością niezwykle prostą, nieprawidłowo wykonane, potrafi wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Podstawą jest nie tylko systematyczność, ale również ilość wody jaką dostarczymy trawnikowi.

Złą praktyką jest zraszanie trawnika lekkim strumieniem wody. Jeśli chcemy mieć idealny trawnik, należy podlewać go rzadziej, ale większą ilością wody. Gdy trawnik jest podlewany za małą ilością wody, odparowuje ona bardzo szybko, a przez to nie dociera do głębszych warstw ziemi. Trawa płytko się ukorzenienia i zmniejsza się jej wytrzymałość. Częste zwilżanie wpływa również na większą podatność na pleśnie oraz rozwój mchu.

Podlewanie wymaga od nas w dużej mierze cierpliwości, ponieważ powinno być wykonywane powoli, mniejszym strumieniem. Woda powinna przeniknąć przez glebę, dochodząc do warstwy około 15 cm. W trakcie podlewania powinniśmy co jakiś czas sprawdzić stopień wilgotności ziemi.

Dobrej jakości sprzęt dostarczający i rozprowadzający wodę znacznie usprawnia proces podlewania i sprawia, że czynność ta z obowiązku, staje się przyjemnością i chwilą relaksu.